výstava koček olomouc

19. září 2008 v 16:45 | mysacek |  kočkoviny

O výstavu koček v Olomouci byl zájem, kočky bojovaly o tituly

3.12.2007 2:06
V klecích vystlaných kožešinami či krajkami, ale například i v čepičce Santa Clause se o víkendu na mezinárodní výstavě v Olomouci představovaly kočky. Chovatelé z tuzemska, Polska a Německa přivezli zhruba 400 vyšlechtěných zvířat, která mezi sebou svedla boje o tituly. Dlouhosrsté či krátkosrsté mazlíčky i kočky bez srsti si přišlo prohlédnout mnoho návštěvníků. Před pokladnou se tvořily fronty.
K šampionům mezinárodní výstavy koček v Olomouci, kde se 1. prosince představilo na 400 koček z celé republiky i ze zahraničí, patřila siamská kočka Balada for Bandito Nefrit chovatelky Jany Nečasové.
Foto: ČTK/Vladislav Galgonek
Chovatelům pomohou ocenění v tom, že jejich kočky i jejich potomci jsou pak chovatelsky i finančně hodnotnější. Cena čistokrevné kočky ověnčené vavříny v soutěžích se pak pohybuje v řádu desetitisíců korun. Podmínkou účasti v soutěži je, aby kočka měla rodokmen a majitel byl členem Svazu chovatelů koček, řekla dnes ČTK Danuše Vaculíková z organizačního výboru soutěže. Podle ní porotci nemají snadnou práci a hodnotí řadu ukazatelů. U koček posuzují v jednotlivých soutěžních kategoriích například stavbu těla, tvar hlavy, barvu a velikost uší, kvalitu a hustotu srsti či délku ocasu. Vyplatí se, když je kočka k porotě přátelská. Agresivní jedinci jsou totiž z hodnocení vyřazeni. Podle Vaculíkové zájem o chov koček stále narůstá. A to i přesto, že jde o koníček náročný na čas a peníze. "Zvláště dlouhosrsté kočky se musí pravidelně česat a koupat. Musíte jim kupovat stelivo, krmivo, zaplatit očkování a další veterinární péči," popsala Vaculíková. Do gala dali své kočky majitelé i před výstavou. "Vykoupala jsem ji v bělicím šamponu, abych zvýraznila její bílou barvu. Pak jsem jí zastřihla drápky," uvedla chovatelka půlroční kočky Amfa Amofale. Zastupuje nepříliš rozšířené plemeno devon rex, které se vyznačuje krátkou a kudrnatou srstí. Mezinárodní výstavu koček pořádají chovatelé pravidelně již zhruba deset let. Celou dobu se přehlídka konala v Prostějově, loni poprvé se přesunula do Olomouce. V neděli se uskuteční druhá mezinárodní výstava. Účastníci tak budou moci během víkendu získat i dva tituly
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Krista Krista | E-mail | 7. listopadu 2012 v 19:35 | Reagovat

Mohu se zeptat.Kdy bude výstava koček tento rok v olomouci??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama